Eszmélet. A Balatonalmádiban és Balatonszárszón 2012. szeptember 28–30-a között rendezett Eszmélet-konferencia szerkesztett és bővített anyaga (Q482973)

From wikibase-docker
No description defined
Language Label Description Also known as
English
Eszmélet. A Balatonalmádiban és Balatonszárszón 2012. szeptember 28–30-a között rendezett Eszmélet-konferencia szerkesztett és bővített anyaga
No description defined

    Statements

    0 references
    0 references
    2013
    0 references
    524
    0 references
    József Attila: Eszmélet; Fráter Zoltán: Mit tehet egy konferencia?; Kabdebó Lóránt: Hogyan tanítottam valaha az Eszméletet? – avagy az Eszmélet fogantatása; Hudy Árpád: Vonat-út az éjszakában. A költő egzisztenciális vaspályája. József Attila Eszmélete; Tverdota György: „Bátorság! lesz még olyan munkád, / amelyben kedvedet leled, –”. József Attila önbíztató versei; Nyilasy Balázs: A Medáliák és az Eszmélet. A Medáliák és a tiszta költészet; Kovács Árpád: A megnyílt értelem poézise (Az Eszmélet mint eszmélet); Szitár Katalin: Kogníció, intuíció, ihlet. Az Eszmélet poétikájához; Veres András: Az Eszmélet szerkezetéről; Gintli Tibor: Vers és ciklus között; Finta Gábor: Ciklus, tematikus és témátlan vers határán (József Attila: Eszmélet); Kovács Ágnes: „Oszlopközök”: a jelentésképződés helyei az Eszméletben; Z. Urbán Péter: Kísérlet a megsejtett boldogság lemondására (Az Eszmélet XI. szakasza); Feldmájer Benjámin: Teremtés és referencialitás (Az Eszmélet egy olvasata); Horkay Hörcher Ferenc: Kozmikus rend vagy szeretet? Ontológia és etika metszéspontja az Eszméletben; Visy Beatrix: „…én állok minden fülke-fényben” – az Eszmélet (kép)(keret)e; Arany Zsuzsanna: Külső és belső börtönök; (Hungarian)
    0 references
    Torda Dorottya: A freudi pszichológia, a pszichoanalitikus irodalomkritika és József Attila Eszméletének kapcsolatáról; N. Horváth Béla: Az én pozíciója az Eszméletben; Bókay Antal: Tekintet-konstrukciók álom és ébrenlét határán (Az Eszmélet poétikai alapjairól); Faragó Kornélia: A különbségek ideje (József Attila: Eszmélet); Bondár Zsolt: „…és úgy éreztem, ez a rend –” (Az Eszmélet egy lehetséges értelme Hankiss Elemér alapján); Dr. Sipőcziné Miglierini Guiditta: Interpretációs kísérletek reflexiói az Eszmélet című költeményben; Kiss Márton: Az Eszmélet interpretációs lehetőségeiről; Dányi Magdolna: József Attila: Eszmélet című versciklusának mondatstilisztikai elemzése; Reuven Tsur: Az Eszmélet költői szerkezete; Nagy J. Endre: Az Eszmélet: az értelemvesztés verse. Egy anti-interpretáció; Antonio Donato Sciacovelli: Az Eszmélet feleszmélése; Elissa Pitkäsalo: Eszméletlen Eszmélet (József Attila Eszmélet című verse finnül); Sz. Tóth Gyula: Mélyből a magasba az Eszmélet francia fordításával; Reuven Tsur: Az Eszmélet héber fordítása; Bányai János: Az Eszmélet vonzásában (Koncz István: Eltűnt idő); Gerold László: Jegyzetek Bori Imre: Eszmélet-értelmezéséhez;Toldi Éva: A palimpszeszt felé (József Attila hatása az Új Symposion költőire); (Hungarian)
    0 references
    Harkai Vass Éva: Eszmélet – áthallások, szólamszerűség, intertextualitás; Végh Balázs Béla: A megismeréstől a felismerésig (József Attila és Szilágyi Domokos eszmélései); Szénási Zoltán: „Attila, nézd…” (Az Eszmélet Pilinszky János és Vasadi Péter életművében); Veress Zsuzsa: Eritis sicut deus; Darai Lajos Mihály: Itt van-e még József Attila, ha a sátán már tényleg megőrült?; Varga Bence: Kint s bent egeret; Rozmán Kristóf: Az Eszmélet előadásmódjairól; Kollár Sándor–Kiss Márton–Oláh Barbara–Hegedűs Anna: József Attila Eszmélet című versének bemutatása; Patócs László: József Attila költészetének megközelítései a vajdasági magyar középiskolai tankönyvekben; Fenyő D. György: Kulturális kánon, tanítási kánon avagy: miért ne tanítsuk az Eszméletet?; Smidéliusz Kálmán: „…csak ami lesz, az a virág…” (Az Eszmélet a tanítás gyakorlatában); Varga Richárd: HiperEszmélet; Sz. Tóth Gyula: Égnek fénye a víz tükrén (Nagy Versmondás a Balatonnál); A 12 legszebb magyar vers program; A 12 legszebb mondat. (Hungarian)
    0 references
    mib2013Fűzfa 2013f
    0 references