Difference between revisions of "Olim"
From wikibase-docker
KőrösiFerenc (talk | contribs) |
KőrösiFerenc (talk | contribs) |
||
| Line 178: | Line 178: | ||
|- | |- | ||
|27. | |27. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333330|Ritus explorandae veritatis...]] | |[[Item:Q333330|Ritus explorandae veritatis...]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 184: | Line 184: | ||
|- | |- | ||
|28. | |28. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333337|A Jézus Sirah könyve...]] | |[[Item:Q333337|A Jézus Sirah könyve...]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 190: | Line 190: | ||
|- | |- | ||
|29. | |29. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333349|Cronica…]] | |[[Item:Q333349|Cronica…]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 196: | Line 196: | ||
|- | |- | ||
|30. | |30. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333361|Soltar…]] | |[[Item:Q333361|Soltar…]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 202: | Line 202: | ||
|- | |- | ||
|31. | |31. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333369|Biblianac második része…]] | |[[Item:Q333369|Biblianac második része…]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 208: | Line 208: | ||
|- | |- | ||
|32. | |32. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333775|A kenyérmezei diadalról…]] | |[[Item:Q333775|A kenyérmezei diadalról…]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
| Line 214: | Line 214: | ||
|- | |- | ||
|33. | |33. | ||
| − | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest | + | |Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) |
|[[Item:Q333776|Hariadenus…]] | |[[Item:Q333776|Hariadenus…]] | ||
|Index ms | |Index ms | ||
Revision as of 17:51, 25 April 2025
Az adatbázis azon példányok listáját közli, melyek létezése kérdéses, az RMNy I. kötetének megjelenésekor bizonytalanságuk miatt "olim" példányként találhatóak meg az RMNy-ben. A táblázatban megnevezett forrás az RMNy forrás-megjelölésére megy vissza.
| Sorszám | Feltételezett lelőhely | Nyomtatvány címe | Forrás | Megjegyzések |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Berlini Állami Könyvtár | Apologia adversvs… | Gesamtkatalog der Preussischen Bibliotheken 5.7963 | A példány valójában megvan, lásd a példány-adatbázist. Leltári sz.: 5 in:@Dg 9 |
| 2. | Bethlen: Bethlen Pálné | Agenda… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 3. | Brassó: Evangélikus Gimnázium | Elegiae in obitum… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 4. | Budapest: Dobrovszky Ágost | Historia Sigmond... | Knauz Gábor; Dézsi suppl. 40. | |
| 5. | Budapest: Nagy István | A Jézus Sirah könyve... | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | Elképzelhető, hogy a példány azonos a British Library: C.135.d.17. példánnyal. |
| 6. | Budapest: Nagy István | A Bölcs Salamon királynak… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 7. | Budapest: Nagy István | Cronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | Elképzelhető, hogy a példány azonos az OSzK: RMK I. 33/3 példánnyal. |
| 8. | Budapest: Nagy István | Cronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 9. | Budapest: Nagy István | Soltar… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 10. | Budapest: Nagy István | Biblianac második része… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 11. | Budapest: Nagy István | A kenyérmezei diadalról… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 12. | Budapest: Toldy Ferenc | Vigasztaló könyvecske… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 13. | Budapest: Toldy Ferenc | Igen hasznos […] receptum | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 14. | Debrecen: Lugossy József | Troporum schematum… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 15. | Esztergom: Simor János | Ritus explorandae veritatis... | Catalogus Bibliothecae Joannis Cardinalis Simor. Striginii 1887, I. 1144. | |
| 16. | Esztergom | Historia inclyti… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 17. | Batthyaneum | Elegia de falsis… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 18. | Batthyaneum (seminariumi kvtár) | Agenda… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 19. | Batthyaneum (seminariumi kvtár) | Agenda… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 20. | Kalocsa | Disputatio de Deo… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 21. | Késmárk: Evangélikus Liceum | Cronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | A példány valójában megvan, lásd a példány-adatbázist. Leltári sz.: N 1045 |
| 22. | Kiskunhalas | Chronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 23. | Kismarton: Esterházy-kastély | Ritus explorandae veritatis... | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 24. | Kolozsvár: Erdélyi Museum | Elegia de falsis… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 25. | Kolozsvár: Unitárius Kollégium | Catechismus ecclesiarum | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 26. | Kolozsvár: Unitárius Kollégium | Hariadenus… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 27. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | Ritus explorandae veritatis... | Index ms | |
| 28. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | A Jézus Sirah könyve... | Index ms | |
| 29. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | Cronica… | Index ms | |
| 30. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | Soltar… | Index ms | |
| 31. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | Biblianac második része… | Index ms | |
| 32. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | A kenyérmezei diadalról… | Index ms | |
| 33. | Kornfeld-gyűjtemény (Budapest) | Hariadenus… | Index ms | |
| 34. | Lőcse: Evangélikus Gimnázium | Vigasztaló könyvecske… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 35. | Lőcse: Evangélikus Gimnázium | Catechismus, mellybe… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 36. | Marosvásárhely: Ferences kolostor [feloszlatták] | A Biblianac elso resze... | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 37. | Marosvásárhely: Református Kollégium | Hariadenus… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 38. | Nagykőrös: Református Líceum | Chronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 39. | Néhre: Mednyánszky Alajos | Soltar… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 40. | Németújvár: fr. z. | Erotematum… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 41. | Rimaszombat: Kishonti ev. esperesség | A Biblianac negyedic resze… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 42. | Sepsiszentgyörgy: Museum | Decretum, opus… | Varga 12. | |
| 43. | Sepsiszentgyörgy: Museum | Chronica… | Varga 13. | |
| 44. | Szászváros: Református Gimnázium | Chronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 45. | Szatmárnémeti: Schlauch Lőrinc | A Jézus Sirah könyve... | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 46. | Szatmárnémeti: Schlauch Lőrinc | A Bölcs Salamon királynak… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 47. | Szatmárnémeti: Schlauch Lőrinc | Cronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 48. | Székelyudvarhely: Református Kollégium | Chronica… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly | |
| 49. | Tibolddaróc: Fáy Lajos | A részegségnek… | Az RMNy nem jelölte meg forrását. Valószínűleg: Szabó Károly |